PEZINSKÁ BABA P.O.BOX 116 902 01 PEZINOK   0904 856 815

Pezinská Baba a poloha chaty umožňuje všestranné vychádzky:

  • turistika po značkových trasách
  • cykloturistika
  • Pezinská Baba poskytuje výborné podmienky pre hubársku turistiku
  • zber lesných plodov
  • návšteva Malokarpatského múzea a Schaubmarovho mlyna v Pezinku – ojedinelá Galéria insitného umenia
  • rodný dom Jána Kupeckého, Pezinský banský náučný chodník galérie Ignáca Bizmayera a Slovenskej ľudovej majoliky v Modre
  • prehliadka hradu Červený kameň pri obci Častá
  • v Malackách v kostole Nepoškvrneného počatia Panny Márie sú ,,Sväté schody“ zo 17. stor. – verná napodobenina schodov jeruzalemských, podobné sú vo Vatikáne

Ste náročný turista, ktorý chce na svojich potulkách spoznať čo možno najviac? Potom máte šťastie, že žijete práve u nás, na Slovensku. Prečo? Dôvod je celkom jednoduchý. Slovensko je jednou z najrozmanitejších krajín sveta vôbec. Nájdete tu všetko od hôr, miest, kultúrnych pamiatok, hlbokých lesov, veľkých vodných priehrad až po najmodernejšie lyžiarske strediská. Až na to more. Ale komu by vôbec chýbalo, keď tu máme takú bohatú ponuku všetkého ostatného?

Pezinská Baba. Už len samotný názov napovedá, že sa nachádza neďaleko od mesta Pezinok. No nie je Baba ako baba. Hlavne ta Pezinská. Baba alebo ak chcete Pezinská Baba je predovšetkým horské sedlo na hrebeni Malých Karpát. Tie sú najvyhľadávanejším pohorím v celom okolí. Ide o jednu z mála možností, ako sa na západe Slovenska dostať do krásnej a nepoškvrnenej prírody a nadýchať sa horského vzduchu.Pezinská Baba Pezinská Baba je tak veľmi vyhľadávaným turistickým strediskom. Jej sedlo sa nachádza v nadmorskej výške 527 metrov nad morom. Turisti si tu na svoje prídu vďaka množstvu turistických trás, ktoré sú určené pre všetky kategórie turistov. Malé Karpaty nie sú vďaka menšej nadmorskej výške prekážkou ani pre menej zdatných turistov, ktorí netrávia každý jeden voľný deň na horách.

Pezinská Baba je rovnako aj obľúbeným lyžiarskym strediskom. Ak sa vydáte na spoznávanie Modry, Pezinka, prípadne Bratislavy, ide o najlepšiu možnosť ako si vychutnať prvotriednu lyžovačku. Nachádza sa tu trojica zjazdových tratí, ktoré uspokoja nielen rodinky s deťmi, ale aj náročnejších lyžiarov. Zjazdovky majú dĺžku od 500 do 1 000 metrov a ich celková dĺžka je 2,2 km. Nájdete tu viacero vlekov, pričom v rade tu stáť dlho určite nebudete. Máte radšej bežecké lyžovanie? Nie je problém. Nachádza sa tu aj niekoľko tratí určených pre bežecké lyžovanie a vybláznite sa tu aj na sánkach s Vašimi ratolesťami. Pezinská BabaČerešničkou na torte je možnosť večerného lyžovania. Chcete stráviť celý deň poznávaním okolia? Nech sa páči, no a večer sa pokojne zabavíte na zjazdovkách.

Máte radi históriu? Okolie Malých Karpát je bytostne späté s výrobou vína. Modra, Svätý Jur či Pezinok, to je len niekoľko z miest, ktoré musí každý správny vinár navštíviť. A ako sme už spomínali, ani Bratislava nie je ďaleko. Milujete ubytovanie kdesi na horách? Ako vidíte, aj keď dostanete chuť na výjazd kamsi do civilizácie, nie je s tým najmenší problém.

Pezinská Baba je jednou z najvyhľadávanejších prírodných lokalít v okolí nášho hlavného mesta.